KILPAILUTULOKSET

Sarjahiihdot 21.2.2024 vapaalla hiihtotavalla 

Tulokset:

T 4 v. 300 m

Minttu Perälä        4.01

P 4 v. 300 m

Iivo Jussinniemi    3.30

P6 v. 300 m

Niila Karjaluoto       1.41

Elmo Karjaluoto      2.03

Leevi Tuomaala       2.21

Joose Hyväri            2.58

P 8 v. 300 m

Roope Jussinniemi  1.44

Otso Leppälä             3.19

P 10 v. 1.7 km

Topi Perälä                 5.42

T 12 v. 1.7 km

Pinja Perälä                5.12

Amanda Hyväri          5.32 

 

 

 

 

Sarjahiihdot 14.2.2024 vapaalla hiihtotavalla yhteislähtö 

Tulokset:

T 4 v. 300 m

Minttu Perälä          3.53

P 4 v. 300 m

Iivo Jussinniemi      4.54

P 6 v. 300 m

Joose Hyväri            2.59

P 8 v.  300 m

Roope Jussinniemi  2.06

Otso Leppälä             2.10

P 10 v. 1.7 km

Topi Perälä          5.54

T 12 v. 1.7 km

Pinja Perälä         5.31

Amanda Hyväri   5.35

Jenny Hyväri        5.58

Naiset 3.4 km

Sanna Perälä     10.50 

Minna Hyväri     10.50

 

Sarjahiihdot 31.1. 2024 perinteisellä hiihtotavalla. 

Tulokset:

T 4 v 300 m

Minttu Perälä     4.03

P 4 v 300 m

Iivo Jussinniemi 4.27

P 6 v 300 m

Joose Hyväri       4.48 

P 8 v 300 m

Roope Jussinniemi 1.43

Niila Karjaluoto        2.10

Topias Teräslahti     2.43

Otso Leppälä            3.06

P 10 v 1.7 km

Topi Perälä        6.02

T12 v 1.7 km

Pinja Perälä        5.52

Amanda Hyväri  6.04

Jenny Hyväri       6.42

Miehet 3.4 km

Aleksi Honka       9.48

Naisot 3.4 km

Minna Hyväri         11.11

Marika Tuomaala  12.07

Miehet 5 km

Tommi Hyttinen     14.09

Markus Kanamäki  14.27

 

 

Seuran mestaruushiihdot 19.3.2023 vapaalla hiihtotavalla 

Tulokset:

Tytöt alle 4 v. 300 m

Minttu Perälä               4.52

Pojat alle 4 v. 300 m

Iivo Jussinniemi          6.45

Tytöt alle 6 v. 300 m

Minttu Koponen          1.58

Helmi Kanniala            2.22    

Pojat alle 6 v. 300 m

Mikael Kyröläinen        1.30

Roope Jussinniemi     1.35

Niklas Haka-Risku       1.41

Otso Leppälä                2.07

Elmo Karjaluoto            2.11

Niila Karjaluoto             2.13

Joose Hyväri                 2.52

Pojat alle 8 v. 1 km

Topi Perälä                    2.57

Tytöt alle 10 v. 1 km

Pinja Perälä                   2.44

Jenny Hyväri                 3.01

Eela Karjaluoto             3.38

Ella Hyväri                     3.49

Tytöt alle 12 v. 1.8 km

Noora Haka-Risku        5.14

Amanda Hyväri             5.25

Salla Alatalo                  5.26

Tytöt alle 14 v. 1.8 km   ( p )

Jitta Laitinen                  5.44

Naiset    1.8 km

Sanna Perälä                  4.22

Minna Hyväri                  4.23

Marika Tuomaala          4.26

 

 

Alpon päivän hiihdot 1.3.2023 vapaalla tyylillä

Tulokset:

Tytöt alle 4v  300 m

1. Tilma Taskila           2.26

2. Minttu Perälä           5.20

Pojat alle 6v  300 m

1. Veini Taskila             1.02

2. Niklas Haka-Risku   1.50

3. Roope Jussinniemi  1.56

4. Otso Leppälä             2.13

Pojat alle 8v  300m

1. Mikael Kyröläinen      1.34

Pojat alle 8v  1km

1. Topi Peälä                   3.08

Tytöt alle 10v  1km

1. Mila Taskila                2.36

2. Viia Roininen              2.48

3. Pinja Perälä                2.49

4. Jenny Hyväri              2.58

5. Ella Hyväri                  4.06

6. Olivia Möttönen         4.26

Pojat alle 10v  1 km

1. Vilho Taskila              2.38

2. Miska Ylikulju            4.17

Tytöt alle 12v  2 km

1. Ulpu Taskila               7.11

2. Amanda Hyväri          7.48

3. Noora Haka-Risku     7.53

Tytöt alle 14v  2 km ( P )

1. Jitta Laitinen              8.26

Naiset  2 km

1. Minna Hyväri              7.18

2. Marika Tuomaala      7.29

3. Johanna Lehtola       7.35

4. Raili Patanen              8.28

Miehet  2 km

1. Lauri Korpela              5.25

 

 

 

Sarjahiihdot 22.2. 2023 V

Tulokset:

Pojat alle 8 v 1km

Topi Perälä              3.41

Mikael Kyröläinen   8.41

 

Pojat alle 10 v 1km

Daniel Lisko             6.08

Pojat alle 10 v 1,5 km

Peetu Niemelä         9.27

 

Tytöt alle 10 v 1,5 km

Pinja Perälä            6.04

Jenny Hyväri          6.43

Ella Hyväri             10.00

 

Tytöt alle 12 v 2 km

Amanda Hyväri         8.31

Noora Haka-Ruisku  9.19

 

Tytöt alle 14 v 3 km

Jitta Laitinen            10.09

 

Naiset 3 km

Sanna Perälä             9.35

 

 

Sarjahiihdot 8.2.2023  P

Tulokset 

Tytöt alle 4 v. 300 m

Minttu Perälä           6.12

 

Pojat alle 6 v.  300m

Roope Jussinniemi  2.05

Niklas Haka-Risku    2.13

 

Pojat alle 8 v. 1km

Topi Perälä                3.37

Mikael Kyröläinen     6.54

 

Tytöt alle 10 v. 1 km

Pinja Perälä               3.49

Jenny Hyväri             4.20

 

Pojat alle 10 v. 1km

Kimi Kauppinen        4.25

 

Tytöt alle 12 v. 2 km

Noora Haka-Risku    9.17

Amanda Hyväri        10.42

 

Tytöt alle 14 v. 2 km

Jitta Laitinen             8.49

 

 

Sarjahiihdot 18.1.2023  V

Tulokset.

Pojat 2016 syntyneet 1 km

Mikael Kyröläinen     6.58

 

Pojat 2015   1 km

Topi Perälä                 3.35

 

Tytöt 2014    1 km

Ella Hyväri                  4.47

 

Pojat 2014    1 km

Peetu Niemelä          4.37

Daniel Lisko              5.11 

 

Tytöt 2013     1 km

Pinja Perälä              3.20

Jenny Hyväri            3.25

 

Tytöt 2012       1 km

Amanda Hyväri        3.04

 

Pojat 2018     200 m  ilman aikaa

Joose Hyväri 

 

 

 

Mestaruushiihdot 20.3.2022 Seuran talvipäivä tapahtuman yhteydessä

Tulokset:

Tytöt 4v 100 m

Martta Myllylä         1.32

 

Pojat 4v 100 m

Daniel Ahola           2.20

 

Tytöt 6v. 200 m

Loviisa Myllylä        1.55

Aino Harju               2.23

Lilli Keskitalo           5.06

 

Pojat 6v 200 m

Juho Tuominen       2.25

Niklas Haka-Risku  2.30

Otso Leppälä          3.37

 

Tytöt 8v 200 m

Olivia Ojala             1.06

Ella Hyväri              1.21

 

Pojat 8v 200 m

Topi Perälä             1.10

Mauri Mäkelä          1.26

 

Tytöt 10v 1 km

Pinja Perälä            4.02

Liisa Mäkelä           4.36

 

Pojat 10v 1 km

Kasper Ojala            5.46

Roni Kellola             6.02

 

Tytöt 12v 1km

Jitta Laitinen            3.20

Salla Alatalo             3.45

Noora Haka-Risku   3.48

 

Pojat 12v 1 km

Leo Hyväri              4.10

Topias Nartikkala    5.22

 

Pojat 14v 1 km

Roope Tuomaala   3.37

 

Naiset 1 km

Sanna Perälä        3.02

 

Miehet 1 km

Aku Leppälä         2.44

 

 

 

Harjoituskilpailut 2.3.2022

Vapaalla hiihtotavalla

Tulokset:

Pojat 4 v. 200 m

Matti Poukkula      4.50

 

Tytöt 6 v. 200 m

Soili Poukkula        2.07

 

Pojat 8 v. 1 km

Topi Perälä             4.14

Mauri Mäkelä          6.25

 

Tytöt 10 v. 1 km

Pinja Perälä           3.27

Liisa Mäkelä          4.19

 

Tytöt 12 v. 1.8 km

Jitta Laitinen           5.19

Noora Haka-Risku  6.14

Vappu Mäkelä        10.32

 

 

Harjoituskilpailu 23.2.2022

Sprinttihiihto harjoitus vapaalla hiihtotavalla

Pojat 8 v. 0.5 km   Aikahiihto-aika ja yhteislähtö-aika

Eetu Vähä                1.47                     1.47

 

Tytöt 10 v. 0.5 km     

Venla Vähä              1.14                      1.13

Amanda Hyväri        1.17                      1.16

Inka Vähä                 1.29                     1.25

Jenny Hyväri            1.27                      1.26

 

Tytöt 12 v. 0.8 km

Jitta Laitinen            3.03                     2.57

Noora Haka-Risku   3.28                     3.27

 

Harjoituskilpailut 16.2.2022 tulokset:

Tyyli perinteinen

Tytöt 10 v. 1 km

Helmi Anttila           5.11

 

Pojat 8 v. 1 km 

Vilho Taskila           3.39

 

Tytöt 12 v  1.8 km

Noora Haka-Risku  7.14

Salla Alatalo            7.52

 

Harjoituskilpailut 9.2.2022 tulokset:

Sarja ja tyyli vapaa

P 8 v 1 km

Topi Perälä            4.25

Eetu Vähä             4.29

Joona Satokaski    8.10

 

T 10 v  1.0 km

Venla Vähä           3.05

Amanda Hyväri     3.23

Pinja Perälä          3.32

Jenny Hyväri         3.47

Inka Vähä             3.52

Helmi Anttila          5.36

 

T 12v.  1.8 km

Jitta Laitinen           5.40

Noora Haka-Risku  6.47

Salla Alatalo            6.51

 

 

 

Harjoitushiihdot 2021

 

Tytöt 8 v. 1 km Pinja Perälä 3.50,  Jenny Hyväri 4.14,  Helmi Anttila 5.54,  Enni Mattila 7.08

Pojat 8 v. 1 km Anton Ahola 4.37

Tytöt 10 v. 1,8 km Salla Alatalo 6.13, Noora Haka-Risku 6.52, Amanda Hyväri 6.53

Pojat 12 v 1, 8 km Aapo Ahola 6.14

 

Harjoitushiihtojen 31.3.2021 tulokset:

Pojat 6v. 0.3 km

Topi Perälä 1,52

Tytöt 8v. 1 km

Pinja Perälä 3,45

Jenny Hyväri 3,55

Helmi Anttila 5,38

Enni Mattila 6,26

Pojat 8. 1km

Anton Ahola 4,44

Tytöt 10v. 1,8 km

Salla Alatalo 6,06

Noora Haka-Ruisku 6,37

Amanda Hyväri 6,52

Tytöt 12v. 1,8 km

Jitta Laitinen 6,07

Pojat 12v. 1,8 km

Aapo Ahola 7,04

Tytöt 14v. 1,8 km

Enni Ilmakangas 8,12

Seuran mestaruushiihdot 2019 
Tulokset: 
P 5-6 v 200 m 
1. Eemil Lehtelä1,17
2. Luukas Paakkari2,11
3. Jaro Pitkäaho2,13
4. Manu Kosonen2,21
5. Hermanni Eronen2,28
T 5-6 v 200 m 
1. Ella Kanamäki1,21
2. Laura Kupsala1,55
3. Linnea Kuorilehto2,54
4. Viola Paakkari4,43
5. Anni Heikkilä10,19
P 7-8 v 500 m 
1. Aarni Lehtelä3,24
2. Kalle Väätäinen3,47
3. Niilo Heikkilä4,22
4. Aarne Salmela5,25
T 7-8 v 500 m 
1. Salla Alatalo2,26
2. Jemiina Kosonen4,19
3. Verna Salmela6,35
P 9-10 v 1 km 
1. Elmeri Eronen4,29
2. Tami Tuomisto5,01
T 9-10 v 1 km 
1. Jitta Laitinen3,06
2. Olivia Lehtelä3,57
P 11-12 v 1 km 
1. Kalle Heikkinen2,42
2. Niilo Kanamäki3,43
T 11-12 v 1 km 
1. Helka Heikkinen2,54
2. Veera Kupsala3,15
3. Kerttu Salmela3,37
4. Nea Kovalainen6,06
P 13-14 v 2 km 
1. Aku Leppälä6,47
T 13-14 v 2 km 
1. Roosa Vuori6,33
2. Meri Salmela6,45

 

Sarjahiihtojen 27.2 tulokset 
T 6v. 300 m 
Ella Kanamäki1,24
P 6v. 300 m 
Emil Lehtelä1,06
Anton Ahola2,02
T 8v. 300 m 
Salla Alatalo0,52
Sallan aika 1 km matkalla3,57
P 8v. 300 m 
Kalle Väätäinen1,22
T 10v. 1 km 
Jitta Laitinen3,11
Olivia Lehtelä3,23
Iina Leppälä3,49
Neea Kovalainen4,53
P 10v. 1 km 
Aapo Ahola3,36
P 12 v. 1 km 
Niilo Kanamäki3,23
T 14 v. 1 km 
Roosa Vuori2,16
Meri Salmela2,23

 

 

 

 

 

2. Sarjahiihdot 20.2 tulokset:


T 6v. 500 m 
1. Emma Keskitalo 13.59


P 6v. 500 m 
1. Emil Lehtenä        3.59
2. Anton Ahola         5.10


T 8v. 500 m 
1. Salla Alatalo        2.52


P 8v. 500 m 
1. Aarni Lehtelä       3.25
2. Kalle Väätäinen   3.56


T 10v. 1 km
1. Jitta Laitinen        3.13
2. Neea Kovalainen 5.20


P 10v. 1 km
1. Aapo Ahola         4.04


T 14v. 2 km
1. Roosa Vuori       7.08
2. Meri Salmela      7.30

 

14.2.2019

Salaman 1. sarjahiihdot 13.2.2019
Tulokset:
T.6V. 500 m   1. Ella Kanamäki      3.45

                      2. Lilja Ristolainen    5.29

                      3. Anni Heikkilä      14.50

 

P 6v. 500m    1. Emil Lehtelä         3.59

                      2. Aatu Riihijärvi       4.10

 

T 8v. 500m     1. Salla Alatalo        2.17

 

P8v. 500m      1. Kalle Väätäinen   3.33

                       2. Aarni Lehtelä       3.48

                       3. Niilo Heikkilä        3.59

                       4. Leo Hyväri            4.27

 

T10v. 1 km     1. Jitta Laitinen         3.17

                       2. Iina Leppälä         4.47

 

P10v. 1 km     1. Tami Tuomisto     4.54

 

P 12v 1km      1. Niilo Kanamäki    3.48

 

T14v. 2 km      1. Roosa Vuori        6.50

                        2. Meri Salmela      7.19

 

 

 

Salamalaiset Kuivasjärven Auran parisprintissä 13.1.2019 Tulokset:

2 x 3 x 1.0 km - Nyl

  
SijoitusJoukkueen nimiHiihtäjätAika
Kilp. Ulkop.SEKA (Farssimatkat Oy)Jonna Pakola ja Laura Tukia16:33.8
1SalSaMinna Patanen ja Mari Patanen16:52.8
2Team SkiersMaria Hiivala ja Katriina Autti17:04.6
Kilp. Ulkop.SEKA (OH ja YIN)Heidi Kokko ja Sari Kettunen

 

  

 2 x 3 x 1.0 km - M35  
SijoitusJoukkueen nimiHiihtäjätAika
1OHSAntti Henriksson ja Markku Kouva14:11.8
2IiHSPekka Kukkula ja Kauko Heinikoski14:14.1
3SalSaMarkus Kanamäki ja Juha Harju14:17.5
4OHSIlpo Viippola ja Juha Latomaa14:19.5
5OHSReima Mäntyranta ja Eero Juola14:30.7

 

 

2 x 3 x 1.0 km - M60  
SijoitusJoukkueen nimiHiihtäjätAika
1OHS (Maxlactateproteam)Mikko Koivukangas ja Hannu Kaikkonen16:14.2
2SalSaPauli Patanen ja Teuvo Ohenoja19:15.6

 

 

 

Veteraanien SM 2.-4.2.2018 Alavieska

 

N35, 5km (p): 1. Elina Mäkitalo HimU 15.03,9, 3. Minna Patanen SalSa 16.33,6

M45, 10km (p): 1. Marko Törmänen OHS 25.59,3, 8. Tommi Hyttinen SalSa 27.22,8

M35, 10km (p): 1. Tero Similä OH 24.36,3, 8. Markus Kanamäki SalSa 26.45,9

N35, 10km (v): 1. Sini Alusniemi IkU 25.29,5, 5. Minna Patanen SalSa 30.18,3

M45, 15km (v): 1. Juha Alm RMH 35.17,8, 11. Tommi Hyttinen SalSa 38.06,1

M35, 15km (v): 1. Tero Similä OH 33.42,6, 8. Markus Kanamäki SalSa 37.28,8, 9. Joni Seppä KeurKi 37.55,5

M120, 3x5km: 1. OHS 37.30,3, 8. SalSa 40.36,6 (Markus Kanamäki, Ilpo Riihijärvi, Tommi Hyttinen)

M180, 3x5km: 1. Vetelin Urh. 27.29,6, 6. SalRe 30.19,6, 9. SalSa 32.10,2 (Pauli Patanen, Teuvo Ohenoja, Jukka Keskitalo)

 

TUL:n  mestaruushiihdot 2018

Salaman hiihtäjät Oulaisissa Kans.Honkamajan hiihdoissa 20.1.2017

Kisa oli samalla TUL:n mestaruuskilpailu joista hiihtäjämme toivat 7 mestaruutta Raaheen.

TUL:n mestaruuden voitti:

N12 v  Meri Salmela

M12 v  Aku Leppälä

N14 v  Inka Leppälä

Nyl      Minna Patanen

Myl     Markus Kanamäki

M45v  Tommi Hyttinen

M60v  Teuvo Ohenoja

 

Kaikki tulokset linkistä : http://www.aa-ventures.fi/results/tulokset_064.html

 

SM-HIIHDOT 9.4.2017 YLITORNIO

 

Miehet, 50 km vapaa: 1. Kusti Kittilä OHS 2.05.53,9, 77. Markus Kanamäki SalSa 2.34.26,7

 

Alpon päivän hiihdot 1.3.2017 Raahe

 

P2011-2014, 200m: Kalle Väätäinen 2.12, Aarne Salmela 2.25, Eino Rytinki 3.44, Roni Kellola 4.26, Veeti Puru 5.23, Pekka Kumpulainen 5.45, Vili Palosaari 6.09, Iivo Tuovila 6.45

T2011-2014, 200m: Lilli Kangas 1.38, Amanda Hyväri 2.16, Emma Koivikko 2.18, Milla Manninen 2.18, Ella Kanamäki 2.18, Pinja Perälä 2.59, Fanni Tuovila 3.00, Jenny Hyväri 3.43, Jasmin Mustonen 3.50, Saaga Kettukangas 3.52, Helmi Anttila 4.27, Minja Niemelä 4.46

P2009-2010, 500m: Helmeri Kangas 2.49, Roope Tuomaala 2.53, Tami Tuomisto 3.49, Petteri Kumpulainen 4.09, Samu Silvasti 8.07

T2009-2010, 500m: Jitta Laitinen 3.48, Ronja Järvelin 4.52, Iina-Aurora Äijälä 5.40

P2007-2008, 1 km: Lauri Korpela 3.24, Aku Leppälä 3.30

T2007-2008, 1 km: Sini Harjuhaahto 3.54, Nea Hilli 4.23, Kerttu Salmela 6.27

P2005-2006, 2 km: Joona Jarkko 7.20

T2005-2006, 2 km: Inka Leppälä 7.05, Meri Salmela 9.42

Huruakat, 2 km: Marika Tuomaala 8.06

Huru-ukot, 4 km: Markus Kanamäki 10.37, Jani Tuovila 10.46, Antti Harjuhaahto 13.35, Heikki Karttunen 14.11, Teuvo Ohenoja 14.16, Alpo Ohenoja 15.34 

 

Simon hiihdot 5.2.2017 Simo

 

Nyl 7 km V: 1. Henna Kallunki OH 19.44,9, 6. Mari Patanen SalSa 20.50,9

 

Huhmar-hiihdot 4.2.2017 Ylivieska

 

M, 9km: 2. Markus Kanamäki 27.10,4

 

Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruudet 28.1.2017 Kuusamo

 

N13, 3 km: 1. Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 10.06,0, 8. Inka Leppälä SalSa 11.55,5

N, 5 km: 1. Tiia Rantala Oulun Hiihtoseura 12.39,7, 7. Mari Patanen SalSa 14.04,3

M, 10 km: 1. Topias Tyni Metsä-Veikot 85 22.37,4, 8. Markus Kanamäki SalSa 24.15,7

 

Oulun Hiihtoseuran hiihdot 8.1.2017 Haukipudas

 

M, 15 km (v): 1. Tero Similä Ounasvaaran HS 33.31,2, 16. Markus Kanamäki SalSa 38.41,6

N, 10 km (v): 1. Aija Söyrinki Oulun HS 26.34,5, 14. Mari Patanen SalSa 30.12,4

 

Rautahiihdot 1.1.2017 Raahe

 

M, 15 km (p): 1.Matias Tiiro Metsä-Veikot 85 40.03,9, 3. Markus Kanamäki SalSa 42.30,0

 

Haapaveden hiihdot 31.12.2016 Haapavesi

 

M, 11,4 km (v): 1. Karri Hakala Ilmajoen Kisailijat 25.43,3, 17. Markus Kanamäki SalSa 29.22,1

 

 

Avoimet seuran mestaruushiihdot 28.3.2018

Tulokset:

Pojat 2014 – 2015   300 m

Aatu Eriksson        4.17

Tytöt 2014 – 2015   300m

Linnea Kuorilehto   6.42

Maisa Manninen     9.50

Pojat 2012 – 2013   300 m

Alex Eriksson         1.43

Kalle Väätäinen      2.57

Anton Ahola            3.26

Veeti Puru                4.05

Mauno Martinmäki 4.15

Tytöt 2012 – 2013   300 m

Ella Kanamäki     2.49

Liisa Mäkelä        3.15

Verna Salmela     4.24

Olivia Vähäjylkkä 4.30

Pihla Joki              5.20

Pojat 2010 – 2011   1 km

Aapo Ahola         5.02

Aarne Salmela    7.28

Tytöt 2010 – 2011   1 km

Salla Alatalo        5.28

Nella Penttilä       6.31

Essi Kaila              6.48

Helmi Joki            7.28

Milla Manninen    8.21

Pojat 2008 – 2009   1 km

Lauri Korpela        3.04

Roope Tuomaala  4.03

Niilo Kanamäki     4.24

Tytöt 2008 – 2009   1 km

Kerttu Salmela     4.22

Iina Leppälä          6.10

Neea Kovalainen  8.46

Pojat 2006 – 2007   2 km

Aku Leppälä         7.32

Jonne Terho         7.46

Tytöt 2006 – 2007   2 km

Meri Salmela        8.39

Tytöt 2004 – 2005   2 km

Roosa Vuori         7.35

Naiset    2 km

Maria Penttilä       7.09

Marika Tuomaala 7.58

Miehet    4 km

Teuvo Ohenoja 12.59

Pauli Patanen   13.51

Paul Hans         14.08

Alpo Ohenoja    14.39

Salamalaiset Kuivasjärven Auran parisprintissä 13.1.2019 Tulokset:

2 x 3 x 1.0 km - Nyl

  
SijoitusJoukkueen nimiHiihtäjätAika
Kilp. Ulkop.SEKA (Farssimatkat Oy)Jonna Pakola ja Laura Tukia16:33.8
1SalSaMinna Patanen ja Mari Patanen16:52.8
2Team SkiersMaria Hiivala ja Katriina Autti17:04.6
Kilp. Ulkop.SEKA (OH ja YIN)Heidi Kokko ja Sari Kettunen

 

  

 2 x 3 x 1.0 km - M35  
SijoitusJoukkueen nimiHiihtäjätAika
1OHSAntti Henriksson ja Markku Kouva14:11.8
2IiHSPekka Kukkula ja Kauko Heinikoski14:14.1
3SalSaMarkus Kanamäki ja Juha Harju14:17.5
4OHSIlpo Viippola ja Juha Latomaa14:19.5
5OHSReima Mäntyranta ja Eero Juola14:30.7

 

 

2 x 3 x 1.0 km - M60  
SijoitusJoukkueen nimiHiihtäjätAika
1OHS (Maxlactateproteam)Mikko Koivukangas ja Hannu Kaikkonen16:14.2
2SalSaPauli Patanen ja Teuvo Ohenoja19:15.6